Osteopatia

Metoda leczenia manualnego z ponad 100-letnią tradycją, bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. W krajach gdzie jest praktykowana, każdego dnia dostarcza dowodów swojej skuteczności w leczeniu zaburzeń funkcjonalnych organizmu, a w szczególności zespołów bólowych układu mięśniowo ? szkieletowego ( np. dyskopatii, rwy kulszowej, bólów głowy, migren etc.). Badania potwierdzają duży wpływ leczenia osteopatycznego na wzmacnianie organizmu człowieka poprzez uruchomienie procesów autoregulacyjnych.

Pacjentami mogą być osoby w każdym wieku. Dysponując odpowiednim zasobem technik leczenia, osteopatia dostosowuje je do wieku i stanu pacjenta. U dzieci dba o harmonijny rozwój, wpływa na korektę wad postawy oraz stymulację układu odpornościowego. Młodzież i osoby dorosłe zgłaszają się do osteopaty z bólem ostrym i przewlekłym.

Późne lata życia to okres, w którym osteopata poza ulgą w cierpieniu, pomaga odzyskać utracone sprawności lub jak najdłużej zachować jeszcze istniejące.

W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych.